While I'm "making the rounds" I may as well make some comments, like....larger packs of gum are more economical, even in TO. See your normal pack of gum, in TO, would have regularly been $72 for approx 8 pieces, which roughly calculated works out to $9.125 per piece. WHERE with the econo 16 pack at $129 it only works out to $8.0625 per piece (approx.) SEE, and it's not like it's going to go bad either!!!
I shore do like gum Davey...
ReplyDeleteam I random or what
While I'm "making the rounds" I may as well make some comments, like....larger packs of gum are more economical, even in TO. See your normal pack of gum, in TO, would have regularly been $72 for approx 8 pieces, which roughly calculated works out to $9.125 per piece. WHERE with the econo 16 pack at $129 it only works out to $8.0625 per piece (approx.) SEE, and it's not like it's going to go bad either!!!
ReplyDeleteI like them cuz I can get them in pink :o)
ReplyDelete